Hvordan gjør de det andre steder? En studiereise kan gi mange nye tanker og mye inspirasjon til eget arbeid. Foto: Tuva Løkse
Hvordan gjør de det andre steder? En studiereise kan gi mange nye tanker og mye inspirasjon til eget arbeid. Foto: Tuva Løkse

29.10.2018

SØK STØTTE TIL STUDIEREISE

Er du tillitsvalgt eller kurslærer i kystlaget, og trenger litt faglig påfyll? Da har du mulighet til å søke om reisestøtte fra Voksenopplæringsforbundet.

Følgende kriterier gjelder for ordningen:

  • Du må være kurslærer, tillitsvalgt eller ansatt i et studieforbund eller i en organisasjon som er medlem i et studieforbund.
  • Du planlegger en reise som kan bidra til kompetanseheving, inspirasjon eller idéutvikling i ditt og din organisasjons opplæringsarbeid.
  • Du som arbeider på "grasrota" oppfordres til å søke.

Her finner du søknadsskjemaet. Søknadsfrist 19. november.

Forbundet KYSTEN er del av Studieforbundet kultur og tradisjon, og kan derfor få støtte til kursaktiviteten i kystlagene ved å rapportere inn kursene våre dit. Alle studieforbundene er samlet i paraplyen Voksenopplæringsforbundet, som nå utlyser reisestipender.
Ansatte i Forbundet KYSTEN har i flere omganger fått støtte gjennom denne ordningen, nå sist til en reise til Venezia og tradisjonsbåtregattaen Regata Storica. Les artikkel fra reisen her. Vi håper flere fra kystlagene vil søke!

Flere nyheter

Se alle